Viñales veszi át a vezetést Bagnaia hibája után, Márquez megszerzi első ducatis dobogóját

Kép forrása: P1race

Maverick Viñales nyerte a Portugál Nagydíj sprintfutamát, mögötte sorrendben Marc Márquez és Jorge Martín szelték át a célvonalat.

Maverick Viñales nyerte a Portugál Nagydíj sprintfutamát, mögötte sorrendben Marc Márquez és Jorge Martín szelték át a célvonalat. Magyar idő szerint szombaton délután 16 órakor rendezték meg a 2024-es MotoGP-szezon második sprintfutamát, az új formátum részeként. Enea Bastianini, Maverick Viñales és Jorge Martín álltak az első sorban a rajtnál az időmérő eredményének megfelelően. Az élmezőnyben hatalmas csaták zajlottak a portimãói pályán, ahol a pálya hőmérséklete 34 fok, a levegőé pedig 22 fok volt a viadal során. Viñales végül megnyerte a sprintversenyt, Marc Márquez második lett, Martín pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Az idény első két versenyhétvégéjén továbbra is izgalmas versenyeket láthatunk a MotoGP mezőnyében.